شرایط و ضوابط

توافقنامه شرایط و ضوابط استفاده از محصولات و خدمات طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن پدیدآوران نرم افزار

هر مجموعه و شرکت , در ارائه خدمات مستقل و تابع شرایط داخلی خود می باشد و مشتریان می توانند بر اساس آن شرایط تصمیم گیری نمایند. بنابراین قبل از هرگونه پرداخت هزینه، شرایط و ضوابط هر مجموعه را به طور کامل مطالعه بفرمایید. لذا شما با سفارش و خرید خود اعلام نموده اید که شرایط و ضوابط استفاده از خدمات پدیدآوران نرم افزار را مطالعه و آن را قبول دارید.

در استفاده از خدمات شرکت پدیدآوران نرم افزار ( که از این پس در اینجا “شرکت” نامیده می‌شود) شرایط و ضوابطی که در ذیل آمده ، حکم فرما خواهد بود. از شما در اینجا با نام “مشتری” و از شرایط و ضوابط استفاده تحت عنوان “سند” یاد خواهد شد. این سند به علاوه فرم‌های سفارش(که در ادامه تعریف خواهد شد) و هر موافقت نامه یا قرارداد خدمات شرکت (که در ادامه تعریف خواهد شد) که بین شرکت و مشتری وجود دارد، بیانگر تفاهم و درک متقابل بین شرکت و مشتری است. مگر مواقعی که به طور کتبی و صریح خلاف آنچه در این سند آمده توافق گردد، این سند بر هر قرارداد دیگری(چه کتبی، چه شفاهی و غیره) ارجح خواهد بود.

آخرین نسخه به روز شده از این سند با کلیک روی پیوند “شرایط و ضوابط ” که در بالای صفحات وب سایت شرکت، قابل مشاهده است.

  • تعهد پدیدآوران نرم افزار
  • امنیت و اطلاعات
  • هزینه
  • تعهد مشتری
  • پشتیبانی

سلب اختیار

عدم اجرای بخشی از شرایط این توافقنامه و توافقنامه‌های ضمیمه آن توسط پدیدآوران نرم افزار در مقابل مشترک یا دیگران به منزله سلب حق اجرای این توافقنامه از شرکت نمی‌باشد.

وضعیت اضطراری

پدیدآوران نرم افزار همه تلاش خود را برای پایدار نگه‌داشتن خدمات و محصولات انجام می‌دهد با این همه مشکلات تفکیکی خاص و سایر عوامل خارج از کنترل شرکت هر از چندگاهی ممکن است منجر به وقفه در سرویس‌دهی شرکت گردند. مشترک موافقت می‌نماید شرکت را برای نتایج این وقفه‌ها مسئول نداند.

رفع مسئولیت و عدم وجود ضمانت

محصولات و خدمات شرکت درست مطابق با آنچه در وب سایت شرکت ذکر شده ارائه می‌شوند. پدیدآوران نرم افزار هیچگونه ضمانتی مبنی بر اینکه محصولات و خدمات شرکت, احتیاجات مشتری را برآورده می‌کند ارئه نمی‌دهد.
همچنین پدیدآوران نرم افزار تعهدی در قبال میزان در آمد ٫ رتبه سایت ٫ شکایات و کلیه مسئولیت های مدنی وب سایت مشتری ندارد.

امنیت حساب کاربری

مشتری متعهد می‌گردد که محرمانه بودن کلمه عبور و اطلاعات حساب و وب سایت خود را حفظ نماید. مسئولیت تمامی عملیاتی که بوسیله حساب مشتری انجام گیرد به عهده خود مشتری است. چنانچه استفاده غیرمجاز و یا ناقض امنیت صورت بگیرد باید سریعا به پدیدآوران نرم افزار اطلاع داده شود. بدیهی است پدیدآوران نرم افزار هیچگونه مسئولیتی در قبال هرگونه ضرر و زیان که بر اثر استفاده فرد دیگری از کلمه عبور و یا حساب مشتری با و یا بدون اطلاع مشتری انجام شده نمپذیرد. مشتری همچنین موافقت می‌نماید که مسئولیت خسارتهای وارده احتمالی به پدیدآوران نرم افزار یا دیگر مشتریان که در اثر استفاده افراد متفرقه از حساب یا کلمه عبور مشتری بوده به عهده مشتری می‌باشد. مشتری می‌بایست به دلایل امنیتی اطلاعات دسترسی به حساب خود را در جای امن نگهداری نموده و در مورد عدم دسترسی دیگران به اطلاعات حساب، نام کاربری و کلمه عبور خود احتیاط نماید. بدیهی است مسئولیت تمامی عملیاتی که از طریق حساب مشتری انجام می‌گیرد، چه بوسیله خود مشتری و چه بوسیله جانشین و نماینده وی و یا افراد متفرقه و یا به هر طریق دیگر، به عهده مشتری می‌باشد.

حفظ اطلاعات محرمانه و حریم شخصی مشتری

مگر در مواردی که صریحاً در این سند به آن اشاره شده باشد، شرکت همه اطلاعات و داده‌های مشتری را به صورت محرمانه نگهداری خواهد کرد. مشتری درک می‌کند، می‌پذیرد و موافق است که در موارد اضطراری،حکم دادگاه، دستور دادستانی، پلیس یا هر قوه قانونی دیگر، یا هر قانون مشمول دیگر، شرکت ممکن است اطلاعات مشتری را در اختیار آن نهاد بگذارد. مشتری همچنین می‌پذیرد که شرکت ممکن است اطلاعات مشتری را به شرکت مادر خود برای استفاده داخلی شامل استفاده در ارتباط با خدمات شرکت، بهبود خدمات، توسعه خدمات، پیشنهاد‌های خاص به مشتری و کمیسیون ارجاع، انتقال دهد. مشتری درک می‌کند، می‌پذیرد و موافق است که اطلاعات تماس اداری مشتری که در ارتباط با ثبت دامنه مشتری است، اطلاعات آشکار محسوب می‌شود و شرکت هیچ الزامی برای عدم عرضه این اطلاعات، به سایر اشخاص ثالث ندارد.

عودت وجه

خدمات شرکت، حداکثر تا یک هفته اول پس از عقد قرارداد یا خربد با کسر 15% کارمزد قابل عودت است و بعد از آن تحت هیچ شرایطی هزینه ها قابل عودت نمی باشد.

هزینه و پرداخت

کلیه هزینه‌های ثبت دامنه و میزبانی فضا – سامانه پیامک – خدمات پشتیبانی بلافاصله در هنگام ارائه خدمات و محصولات پرداخت می‌شوند. پرداخت هزینه های مربوط به سفارش محصولات با توافق اولیه در هنگام ثبت سفارش انجام می گیرد. مشتری متعهد می شود هزینه های مربوط به قرارداد را به موقع پرداخت نموده در غیر اینصورت پدیدآوران نرم افزار می تواند سرویس مذکور را لغو یا مسدود نماید و برای تسویه بدهی مشتری از طریق قانونی اقدام نماید. وصل مجدد سرویس های لغو شده شامل پرداخت 30% جریمه خواهند بود.
بعد از اعلام هزینه در صورتیکه تغییری در سفارش اولیه مشتری ایجاد شود نیاز به برآورد هزینه جداگانه است همچنین هرگونه هزینه اعلام شده حداکثر تا 7 روز اعتبار دارد و بعد از آن نیازمند استعلام مجدد است.

اطلاعات صحیح

مشتری موافقت می‌نماید اطلاعات صحیح در اختیار شرکت قرار دهد و شرکت برای برقراری هرگونه ارتباط با مشتری جهت تغیر,تمدید و یا انتقال سرویس ها از اطلاعات ارائه شده توسط مشتری استفاده نماید چنانچه اطلاعاتی که ارائه می‌دهد نادرست، مبهم یا ناقص باشد , مسئولیت آن بر عهده مشتری می باشد.

عدم استفاده غیر قانونی و خلاف شرع

مشتری موافقت می‌نماید که هیچ‌گونه استفاده خلاف قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین جاری بین الملل انجام ندهد. چنانچه شرکت به علت استفاده غیرقانونی مشتری از خدمات و محصولات و یا موارد غیر‌ اخلاقی اطلاعات مشتری را حذف و اقدامات اصلاحی انجام دهد، هیچ‌گونه وجهی قابل استرداد به مشتری نخواهد بود.
شرکت حق آشکار ساختن هرگونه اطلاعات را برای اجرای قوانین، مقررات و بطور کلی روال قانونی و درخواست دستگاه‌های قضایی و دولتی، ضروری می‌داند و همچنین حق ویرایش، رد، ارسال یا حذف هرگونه موارد یا اطلاعات را به صورت کلی یا جزئی به صلاحدید شرکت در هر زمان برای خود محفوظ می‌دارد.

عدم ارسال هرزنامه (spam)، تسویه خسارت

هرگونه ارسال Spam و هرزنامه خلاف قوانین بین المللی می باشد از این روز پدیدآوران نرم افزار به محض مشاهده ارسال هرزنامه (spam) از یک حساب و یا تشخیص مرتبط بودن آن حساب با ارسال هرزنامه (‌ها) و یا نامه‌های ناخواسته (Bulk Mail) بدون اطلاع قبلی , آن حساب را مسدود خواهد کرد و علاوه بر این، مشتری متعهد به پرداخت کل مبلغ خسارت تعیین شده پس از برآورد خسارات وارد شده به پدیدآوران نرم افزار می‌باشد. مشتری تائید می‌کند که مفاد سیاستنامه عدم ارسال هرزنامه پدیدآوران نرم افزار را مطالعه و درک نموده و رعایت کردن آن‌ها را پذیرفته است. این شرایط برای استفاده از تمامی خدمات و محصولات قابل اجراست.

پشتیبانی

مسائل پشتیبانی فقط از طریق ارسال ایمیل قابل انجام است و شامل رفع مشکلات فنی و پاسخ دهی به سئوالات شما در مورد خدمات یا محصولات شرکت می باشد. مشتریان موظف هستند در قبال دریافت پشتیبانی “نکات پشتیبانی” را رعایت فرمایند. در صورت بی توجهی مکرر به نکات پشتیبانی شرکت پاسخگو نمی باشد.
پاسخ و رسیدگی به ایمیل ها معمولا سریع و آنلاین انجام می شوند , اما سرعت همیشگی در پاسخگویی وظیفه ما تلقی نمی شود. گاهی یک ایمیل بعد از چند دقیقه و گاهی پاسخ به یک ایمیل بسته به موضوع ممکن است تا چند روز بعد زمان بر باشد.

 

آخرین پروژه های ما

اپلیکیشن اندروید عصردیجیتال
اپلیکیشن اندروید عصردیجیتال
اپلیکیشن اندروید Paper
اپلیکیشن اندروید Paper
فضای سبز – در حال برنامه نویسی و طراحی
فضای سبز – در حال برنامه نویسی و طراحی
سایت خبری تکنولوژی Paper
سایت خبری تکنولوژی Paper
سایت فروشگاهی دانلود اپلیکیشن Market
سایت فروشگاهی دانلود اپلیکیشن Market
سایت فروشگاهی عصردیجیتال
سایت فروشگاهی عصردیجیتال